gototopgototop

کاتالوگ گروه


برای مشاهده کاتالوگ کلیک فرمائید

امروز : جمعه | 05. ارديبهشت 1393 | 24. جمادي‌الثاني 1435 | 25. آوریل 2014

در لیست قیمت الماس که به راپاپورت معروف است سنگهای الماس تراش داده شده را از نظر رنگ ، پاکی و اندازه تقسیم بندی کرده و برای هر سوت از آنها قیمت خاصی را جهت استفاده کنندگان اعلام می دارد که در حال حاضر اصلی ترین مبنای تعیین قیمت برای سنگ الماس است که به صورت نوبه ای تجدید می شود .

1) در این لیست قیمت سنگها از نظر رنگ به ده رنگ تقسیم می شوند که با حرف D شروع و به حرف N ختم می شود که در سمت چپ جدول از بالا به پایین نوشته شده است (بدیهی است هر چه از حرف D دورتر شویم رنگ سنگ الماس پایین تر و قیمت آن هم کمتر است .

2) در این لیست قیمت سنگهای الماس از نظر پاکی به 11قسمت تقسیم شده که با علامت if یعنی پاکترین سنگ (LP) و i3 یعنی ناپاکترین سنگ الماس تقسیم شده است که به صورت افقی در بالای جدول به ترتیب نوشته شده است .

3) در این لیست قیمت سنگهای الماس به 18 اندازه تقسیم شده که از 1 سوتی شروع شده و تا ده قیراطی بالا می رود که اندازه سنگ در ردیف بالای جدول جلوی کلیه راپاپورت آورده شده است .

برای تعیین قیمـت سنگ الـماس تراش داده شده با تعیین اندازه ، رنگ و پاکی با استفاده از جدول راپاپورت می توان قیمت جهانی آنرا به دست آورد .

برای مثال در یک سنگ الماس یا تراش گرد به اندازه 1 قیراط با رنگ G و پاکی VS1 می شود 72 دلار در هر سوت که چون یک قیراط 100سوت است 7200= 72×100 دلار قیمت سنگ فوق است .

توضیح اینکه : این گزارش قیمت سنگ تراش خورده الماس به دو گروه تقسیم می شود یکی سنگهای الماس گرد و یکی سنگهای الماس با تراش های دیگر که در راپاپورت حدفاصل دو جدول و بالای آن برای الماس های گرد کلیه Round و برای سایر تراش ها کلیه PEARS آورده شده است توضیحات جزئی تر در بالای راپاپورت آورده شده است .

جدیدترین گزارش راپاپورت را میتوانید از لینک زیر دانلود کنید:

https://rapidshare.com/files/1882226737/site.rar

پسورد:www.igg-co.com

جهت کسب اطلاعات بيشتر و تخصصي مي توانيد از ما سوال کنيد.

درباره ما

ما می توانیم در :

  • طراحی و ساخت سفارشات شما
  • تشخیص و شناسایی جواهرات شما
  • خرید و فروش متنوع ترین سنگهای قیمتی
  • و مصنوعات گرانبهای هنری، کلکسیونی و دکوراسیون

با شما باشیم......